Zamknij
REKLAMA

Szef nie zgadza się na podwyżkę. Co w zamian?

12:17, 07.11.2019 | materiały partnera

Na to, czy pracownik jest zadowolony ze swojej pracy, w dużej mierze wpływa wysokość jego pensji. Z czasem można wystąpić do szefa z prośbą o podwyżkę. Trzeba jednak liczyć się z tym, że będzie on miał na ten temat inne zdanie. Warto przygotować się na trudne negocjacje i na spotkanie zabrać ze sobą listę benefitów i zaproponować je jako kompromis.

Pensja i premia motywują najlepiej

Najlepszą motywacją do tego, by w pełni zaangażować się w pracę, są wysokie zarobki. Można je obliczyć sięgając po kalkulator wynagrodzeń. Pokaże on, jaka kwota z naszego uposażenia trafia w formie składek do Zakładu Usług Społecznych i ile wynosi zaliczka na podatek wpłacana do Urzędu Skarbowego. Kalkulator brutto i netto pomoże zaplanować rozmowę z szefem dotyczącą podwyżki. Wiedząc, jaka kwota realnie wpłynie do naszego domowego budżetu łatwiej będzie negocjować nową stawkę.

Przydadzą się solidne argumenty

Na rozmowę o podwyżce koniecznie trzeba zabrać ze sobą listę argumentów, które pomogą przekonać szefa, że podwyżka nam się należy. Nie chodzi tu o wypunktowanie swoich zobowiązań finansowych. Zdecydowanie bardziej przyda się przywołanie np. podniesienia kwalifikacji, zdobycie doświadczenia wraz z upływającym stażem pracy i powiększający się zakres obowiązków. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się sukcesy osiągnięte w pracy.

Szef odmówił podwyżki. Co dalej?

Szef może negatywnie rozpatrzyć nasz wniosek o podwyżkę wynagrodzenia. W takim przypadku warto rozważyć kompromis i skorzystać z alternatywnego rozwiązania. Propozycją może być udział w szkoleniach zawodowych bez ponoszenia przez pracownik kosztów. Nowe kwalifikacje przydadzą się firmie. Finansowanie nauki może ona potraktować jako inwestycję na przyszłość.

Darmowy karnet na siłownię lub wycieczka

Aktywnie uprawiany sport dodaje energii do działania. Pracowniczy karnet na siłownię może być miłym dodatkiem do pensji. Podobnie jak darmowa wycieczka zorganizowana dla zespołu pracowników.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop