Zamknij
REKLAMA

Na co zwracają uwagę potencjalni pracownicy?

12:04, 03.11.2019 | materiały partnera

Rynek pracy jest bardzo zróżnicowany i dlatego w wielu branżach to potencjalni pracownicy mogą dyktować warunki współpracy. Na niektóre stanowiska trudno jest znaleźć wykwalifikowanego specjalistę i  tego powodu firmy starają się przyciągnąć osoby z doświadczeniem dodatkowymi korzyściami.

Czy wynagrodzenie jest najważniejsze?

Wielu pracodawców błędnie uważa, że najistotniejszą kwestią dla potencjalnego pracownika jest wysokość pensji. W rzeczywistości jednak nawet zarobki rzędu 7600 zł brutto nie zawsze są odpowiednio silną motywacją. Kwestia wynagrodzenia to czynnik decydujący, jeśli specjalista ma do wyboru firmy zapewniające podobne warunki pracy. Warto zastanowić się, na jakie dodatkowe korzyści zwracają uwagę osoby ubiegające się o intratną posadę.

Czynniki wpływające na atrakcyjność danej posady

Wśród szczególnie ważnych czynników, wpływających na wybranie konkretnej oferty pracy, można wymienić:

  • atrakcyjną lokalizację miejsca pracy,
  • możliwość korzystania z samochodu służbowego,
  • rozbudowany pakiet socjalny,
  • możliwość korzystania z telefonu służbowego,
  • gwarancję szybkiego awansu,
  • elastyczne godziny pracy,
  • pracę w przyjemnej atmosferze.

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na komfort pracy. Wielu specjalistów marzy o elastycznym grafiku czy możliwości wykonywania obowiązków zawodowych w domowym zaciszu. Dla innych z kolei priorytetem jest rozbudowany pakiet socjalny, z którego będą mogli korzystać również najbliżsi. Na prestiżowych stanowiskach zazwyczaj normą jest służbowy samochód, laptop i telefon komórkowy. Dla potencjalnego pracownika liczy się także możliwość szybkiego awansu – wiele firm zapewnia błyskawiczną ścieżkę kariery, co zależy od danej branży.

Właściciele firm, którzy chcą pozyskać do swoich placówek jak najlepszych pracowników, powinni zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku. Gwarancja dodatkowych korzyści oraz stworzenie idealnych warunków do wykonywania obowiązków zawodowych to sprawdzony przepis na zdobycie zainteresowania wielu specjalistów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop