Zamknij
REKLAMA

Skuteczne CV - o czym warto pamiętać?

10:36, 23.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z rynkiem pracy często nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest napisanie dobrego CV. To właśnie nasz życiorys zawodowy jest przepustką do otrzymania konkretnej posady. Warto zastanowić się, na jakie kwestie zwraca uwagę każdy potencjalny pracodawca.

Jakie powinno być skuteczne CV?

W Internecie bez problemu znajdziemy gotowe szablony CV, które są sporym ułatwieniem dla osób stawiających pierwsze kroki na rynku pracy. Należy jednak pamiętać, że szablonowy życiorys może nie zaciekawić potencjalnego pracodawcy. Do podstawowych zadań, jakie powinno spełniać dobrze napisane CV, zaliczamy:

  • przyciąganie zainteresowania potencjalnego adresata,
  • pozytywna prezentacja samego siebie, z uwzględnieniem zainteresowań i dodatkowych umiejętności,
  • udostępnienie podstawowych informacji na temat wykształcenia, doświadczenia zawodowego i danych kontaktowych.

W wielu branżach konkurencja na poszczególne stanowiska jest naprawdę ogromna, a specjaliści odpowiedzialni za rekrutację często odrzucają CV z powodu braku najważniejszych danych dotyczących potencjalnego pracownika. Jeden z kluczowych punktów życiorysu to rubryczka odnosząca się do zainteresowań, w której może wykazać się pasjonat numizmatyki, jeździectwa czy muzyki jazzowej. Oczywiście istotne jest, aby w tej rubryce zawrzeć wyłącznie prawdziwe informacje – kreowanie siebie na znawcę sztuki lub miłośnika historii nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ podczas rozmowy kwalifikacyjnej kłamstwo może zostać szybko zweryfikowane.

Dobre CV kluczem do sukcesu

Odpowiednio napisane CV jest kluczem do zawodowego sukcesu – niezależnie od tego, czy jesteśmy zainteresowani minimalnym wynagrodzeniem, czy poszukujemy pracy gwarantującej miesięczną wypłatę rzędu 7000 zł netto. Poza podstawowymi informacjami warto umieścić w życiorysie swoje zdjęcie. Najlepiej wyjść poza schematy i zdecydować się na fotografię przedstawiającą nas w pozytywnym świetle. Dla przykładu, z myślą o branży IT, zamiast zdjęcia legitymacyjnego lepiej umieścić fotografię ukazującą nas przed komputerem.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz