Zamknij
REKLAMA

O czym pamiętać na rozmowie kwalifikacyjnej?

10:33, 23.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Rozmowa kwalifikacyjna często jest kluczowym etapem w rekrutacji na wymarzone stanowisko. Warto jak najlepiej się do niej przygotować, pamiętając także o mowie ciała. Znaki niewerbalne oraz nasza stylizacja są tak samo ważne, jak udzielanie rekruterowi właściwych odpowiedzi.

Pamiętaj o eleganckim stroju

Jeśli marzysz o prestiżowej posadzie, w której zarobki będą przekraczać kwotę 7000 zł brutto miesięcznie, musisz zadbać o odpowiedni strój. Bardzo ważne jest, aby poszczególne elementy garderoby:

  • posiadały klasyczny krój,
  • były czyste i wyprasowane,
  • były dostosowane do sylwetki (za obcisłe i za luźne ubrania nie dodają atrakcyjności),
  • były utrzymane w stonowanych kolorach,
  • pasowały do obowiązującego w firmie dress code'u.

Powyższe zasady dotyczą także mniej formalnych stanowisk, które nie są stricte związane z obsługą klienta. Na nieco większą dowolność pozwalają sobie osoby zainteresowane szeroko pojętą branżą artystyczną. Dla przykładu, w przypadku zawodów związanych z kreatywnością warto postawić na odrobinę ekstrawagancji – osoby ubiegające się o stanowisko projektanta mogą przyjść w zaprojektowanej przez siebie odzieży lub założyć własnoręcznie wykonaną biżuterię.

Kontroluj sygnały niewerbalne

Mowa ciała ma bardzo istotne znaczenie na rozmowie kwalifikacyjnej. Należy unikać zaciśniętych pięści – o wiele lepsze wrażenie zrobią na rozmówcy otwarte dłonie. Nie można także dawać sygnałów świadczących o naszej niepewności. Spuszczanie wzroku lub nerwowe zaczesywanie włosów nie będą dobrze odczytane przez rekrutera. Za oznakę zdenerwowania uznaje się także kręcenie młynka palcami i niekontrolowane przebieranie nogami. Nadmierna gestykulacja również nie pomoże nam zaprezentować siebie w jak najlepszym świetle.

Uścisk dłoni

Wiele osób zapomina, jak ważne znaczenie ma prawidłowy uścisk dłoni. Przy przywitaniu się z rekruterem należy pamiętać o kontakcie wzrokowym. Sam uścisk nie powinien być ani za słaby, ani za silny. Istotne jest także, aby podawana przez nas dłoń była zwrócona ku górze.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz