Zamknij
REKLAMA

Sompolno i Mąkolno okiem turysty

10:00, 31.12.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Zapraszamy na filmy Pana Marcina o Sompolnie i Mąkolnie. Pan Marcin jest absolwentem historii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Po studiach wyjechał  do Holandii gdzie pracował i mieszkał przez wiele lat. Od 2 lat mieszka  w Polsce i postanowił na powrót po latach zainteresować się historią regionu woj. kujawsko – pomorskiego robiąc filmy o tym regionie tworząc swój kanał You Tube.  

Co skłoniło Pana Marcina do nakręcenia filmu o Sompolnie i Mąkolnie?

„Przyjechałem połowić ryby  na „Łowisku u Bogdana” w Mąkolnie. Czekając na branie czytałem o Sompolnie i Mąkolnie korzystając z pozycji książkowych. Pierwszym ze źródeł na którym się opierałem opowiadając na filmie jest książka  Piotra Gołdyna ''Dzieje Sompolna T 1 wiek XX'', drugą pozycją z której korzystałem jest książka z 1936 r autorstwa Antoniego Gajdy, którą miałem przyjemność wypożyczyć z seminaryjnej biblioteki we Włocławku.  Korzystałem także z informacji z Internetu i tak powstał pomysł na filmy o Sompolnie i Mąkolnie”  

Jeżeli chcecie poznać historie innych miejscowości  zapraszamy na kanał Pana Marcina Kujawsko Pomorski  Poniżej prezentujemy filmy o Sompolnie i Mąkolnie:

 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Marcin.BMarcin.B

0 1

Wkońcu jakiś historyk się Sompolnem zainteresował. Zawsze wszystkim powtarzam, gdzie jak gdzie, ale w Sompolnie to jest git. Nawet Pan Marcin absolwent Uniwersytetu to dostrzegł. Bo wszystkie Marciny to fajne chłopaki. 18:37, 31.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%