Zamknij
REKLAMA

Oto najpiękniejsze choinki naszych Czytelników!

11:58, 24.12.2020 | M.B
Skomentuj Choinki czytelników portalu sompolno24.pl
REKLAMA

Oto zdjęcia choinek, które przysłali nam nasi Czytelnicy na  nasz fanpage. Są przepiękne - zobaczcie sami! Małe, duże, żywe, sztuczne, kolorowe ale łączy je jedno- wszystkie są niepowtarzalne. Wszystkie choinki możecie zobaczyć w galerii zdjęć.

Dla większości. Europejczyków choinka jest najważniejszym symbolem świąt. Tradycyjnie należy ją ubierać w Wigilię, ale w praktyce wszystko zależy od zwyczaju, jaki panuje w danej rodzinie. W niektórych domach choinka pojawia się już na mikołajki, a nawet wcześniej. Ubieranie choinki to ważny moment, w którym najczęściej uczestniczą wszyscy domownicy. 

W Europie jako pierwsi drzewko świąteczne ubierali Niemcy i z tego kraju zwyczaj przywędrował do Polski. Kościół katolicki przyjął go dopiero po pewnym czasie. W Polsce początkowo ubierano choinkę wyłącznie w miastach, a dopiero z czasem również w mniejszych miejscowościach. Na wsiach zdobienie drzewka bożonarodzeniowego zastąpiło inne tradycje, mianowicie dekorowanie snopu zboża czy podłaźniczki – wierzchołka choinki wieszanego pod sufitem.

 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%