Zamknij
REKLAMA

KNF i policja zaczynają kampanię informacyjną UWAGA! CYBEROSZUST

20:54, 18.12.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak podała w piątek KNF, do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego napływaja? liczne sygnały dotyczące działalności osób posługujących sie? sfałszowanymi dokumentami z logotypami KNF/UKNF lub powołujących sie? na rzekome działanie na zlecenie KNF, które próbuja? uwiarygodnic´ tym samym swoje działania.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wraz z policją ostrzegają przed oszustami posługującymi się sfałszowanymi dokumentami z logotypami KNF/UKNF. Komisja uruchomiła specjalną stronę z przykładami działań oszustów próbujących wyłudzić pieniądze.

Dlatego Komisja na stronie internetowej UWAGA! CYBEROSZUST zamieściła przykłady działan´ oszustów, których celem jest wyłudzenie pieniędzy. Proponuja? oni m.in. fikcyjne transakcje pośrednictwa wymiany kryptowalut lub weryfikacje? kosztów produktów lub usług oferowanych przez podmioty nadzorowane przez KNF.

Strona kampanii zawiera równiez˙ podstawowe wskazówki i porady, które warto uwzgle?dnic´ podczas kontaktów z osobami lub podmiotami, próbującymi dokonac´ oszustwa "metoda? na KNF". Jak podkreśliła Komisja, głównym celem kampanii jest zwrócenie szczególnej uwagi na fakt, z˙e nadzór KNF nigdy nie wiąże sie? z udziałem pracowników Urzędu KNF w bezpośrednich relacjach z klientami instytucji finansowych czy w jakichkolwiek transakcjach.

Co do wykorzystywanej często przez oszustów kwestii wymiany kryptowalut, Komisja przypomina, że rynek ten nie jest w Polsce rynkiem regulowanym, KNF nie licencjonuje, nie rejestruje, ani nie nadzoruje giełd kryptowalutowych ani kantorów kryptowalut. Kryptowaluty, ani obrót nimi, nie sa? elementami rynku finansowego. (PAP)

wkr/ pad/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%