Zamknij
REKLAMA

Umowy podpisane!

20:37, 30.06.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 30.06.2020 r., w Sompolnie zostały podpisane dwie umowy: 1.Zadanie pn „Przebudowa ulicy Zielonej i Piotrkowskiej w Sompolnie wraz z wykonaniem ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Piotrkowskiej w obrębie pasa drogowego” , które zostanie sfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych oraz 2. zadanie w ramach rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych.

Umowy zostały podpisane w obecności Pana Rafała Webera Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, posłów Zbigniewa Hoffmana i Witolda Czarneckiego przy udziale Wojewody Wielkopolskiego Pana Łukasza Mikołajczyka, Burmistrza Miasta Sompolno Pana Romana Bednarka, Skarbnik Gminy Sompolno Magdaleny Podlasińskiej, Radnych Rady Miejskiej w Sompolnie, Przewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego, Dyrektora M-GOPS oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Sompolnie.

Kwota dofinansowania zadania pn. „Przebudowa ulicy Zielonej i Piotrkowskiej w Sompolnie wraz z wykonaniem ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Piotrkowskiej w obrębie pasa drogowego” to 533 342,06 zł, wkład własny Beneficjenta, czyli Gminy Sompolno to 355 561, 38 zł, łączna suma wydatków kwalifikowanych to 888 903, 44 zł. Zadanie obejmuje swym zakresem modernizację nawierzchni ul. Zielonej i Piotrkowskiej w Sompolnie, przebudowę chodników oraz wykonanie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Piotrkowskiej, w obrębie pasa drogowego. Celem projektu jest poprawa stanu technicznego oraz dostosowanie dróg do potrzeb jej użytkowników, a także zapewnienie bezpieczeństwa rowerzystom i pieszym. Dzięki realizacji przedmiotowej inwestycji poprawi się jakość infrastruktury drogowej na terenie gminy, a także dzięki przebudowie chodnika oraz wykonaniu ścieżki rowerowej- zwiększy się bezpieczeństwo tzw. niechronionych użytkowników drogi: pieszych, rowerzystów i dzieci idących do szkoły. Natomiast w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych gmina Sompolno pozyskała środki finansowe w kwocie 173 808,00 zł( całkowita kwota projektu to 206 831,52 zł, w tym wkład własny Gminy Sompolno to 33 023,52 zł) na rok 2020 celem realizacji publicznego transportu zbiorowego na liniach autobusowych z terenu gminy Sompolno. Należy podkreślić, że tego rodzaju środki nigdy wcześniej nie zasilały budżetu gminy, jest to program rządowy realizowany od 2019 roku mający na celu walkę z wykluczeniem transportowym na obszarze całego kraju. Środki te to długo wyczekiwane wsparcie dla samorządów które pozwolą na rozwój komunikacji pasażerskiej i zapewnią bezpieczeństwo komunikacyjne mieszkańców.

źródło: Urząd Miejski w Sompolnie.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz