Zamknij
REKLAMA

Rusza przebudowa ul.Warszawskiej

20:18, 15.06.2020 | M.B

Od 15 czerwca zaczyna się przebudowa ul. Warszawskiej oraz drogi gminnej w Sompolinku  o łącznej długości 1 386,5 mb.  W dniu dzisiejszym zostały zamontowane nowe znaki drogowe m.in. ograniczające prędkość, zakaz wyprzedzania, oraz ruch wahadłowy. W związku z przebudową na całym odcinku remontowanej ulicy wystąpią utrudnienia dla kierowców i pieszych.

 „Przebudowa ul. Warszawskiej w Sompolnie oraz drogi gminnej w Sompolinku” jest współfinansowana  w ramach operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, PROW 2014-2020. Kwota dofinansowania to 2 431 244 zł. 

W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty następujący cel:zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez zmianę konstrukcji nawierzchni  o zwiększonych parametrach na ul. Warszawskiej oraz na drodze gminnej w Sompolinku  o łącznej długości 1 386,5 mb oraz poprzez budowę infrastruktury towarzyszącej – wykonanie chodników.

„Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop