Zamknij
REKLAMA

„Ja w internecie”

23:05, 26.09.2019 | M.B

W dniu 25 września odbyło się podsumowanie projektu „Ja w internecie” w gminie Sompolno.

Celem programu jest stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym, poprzez zwiększenie kompetencji lokalnych instruktorów w zakresie uczenia osób dorosłych.

„Ja w internecie” to program finansowania bezpłatnych szkoleń mających na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników Internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

W gminie Sompolno przeprowadzono  25 szkoleń w 4 modułach tematycznych: "Rodzic w internecie", "Moje finanse i transakcje w sieci", "Działam w sieciach społecznościowych", "Kultura w sieci". Projekt „Ja w internecie” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem w naszej gminie. Łącznie we wszystkich zajęciach wzięło udział  150 osób, w tym:

       -  od 25 lat do 34 lat  -   24 osoby

      -  od 35 lat do 43 lat   –  26 osób

      -  od 44 lat do 64 lat   –  69 osób

      -  powyżej 65 lat           –  31 osób

Program jest finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Operatorem Programu jest Fundacja Legalna Kultura, która ogłasza konkursy grantowe i wspomaga realizację projektów pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop