Zamknij
REKLAMA

Gminno-Dekanalne Dożynki w Racięcicach

19:13, 26.08.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

25 sierpnia w Racięcicach odbyły się Dożynki Gminne i Dekanalne. Jak co roku uroczystości dożynkowe rozpoczęła  msza święta dziękczynna odprawiona w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Mszę sprawował ksiądz kanonik Mirosław Lament, który poświęcił wieńce dożynkowe oraz płody rolne przygotowane przez poszczególne sołectwa. Po nabożeństwie wszyscy zgromadzeni udali się w kolorowym korowodzie na plac dożynkowy. Podczas przemarszu goście mogli podziwiać piękne dekoracje dożynkowe stworzone przez mieszkańców Racięcic. Część oficjalną dożynek rozpoczęto hymnem państwowym odegranym przez Sompoleńską Orkiestrę Dętą. Przy akompaniamencie zespołu folklorystycznego „Dębowiacy” Starostowie tegorocznych dożynek: Agnieszka Nawrocka i Sławomir Adamczyk w pięknym staropolskim obrzędzie przekazali na ręce gospodarza chleb upieczony z mąki z tegorocznych zbiorów.

Obiecuję, że będę dzielił go mądrze i sprawiedliwie, tak aby nie zabrakło go na żadnym stole Gminy Sompolno

– powiedział Roman Bednarek zwracając się do rolników i zgromadzonych gości.

Potem tradycyjnie Burmistrz oraz Starostowie poczęstowali zgromadzonych gości chlebem.   Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, którą uatrakcyjnił występ „Szkoły Tańca Bailamos” z Bydgoszczy. Piękne układy taneczne prezentowane przez tancerzy wywarły podziw i uznanie publiczności. W międzyczasie przybyli goście mogli skosztować swojskich potraw wykonanych przez koła gospodyń gminy Sompolno.

Rozstrzygnięto również  konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. Pierwsze miejsce zajęło KGW Olszewo (wieniec nr 1), drugie miejsce Sołectwo Ostrówek (wieniec nr 8). Natomiast trzecie miejsce Sołectwo Marcjanki (wieniec nr 2). Wszystkie pozostałe zgłoszone do konkursu wieńce zostały nagrodzone wyróżnieniami. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka.

 

 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz