Zamknij
REKLAMA

100. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

19:32, 11.11.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Dzień 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku wyjątkowe, bo obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości 100. rocznicy odzyskania niepodległości   w gminie Sompolno rozpoczęły się 9 listopada. W tym dniu szkoły z gminy Sompolno brały udział w ogólnopolskim projekcie „Rekord dla Niepodległej”śpiewając hymn Polski o godzinie 11.11 oraz organizując apele i projekty patriotyczne upamiętniające tak podniosłe wydarzenie.

Główną uroczystość gminną w dniu 11 listopada  rozpoczęła msza święta za „Ojczyznę”, a po niej orkiestra poprowadziła poczty sztandarowe, strażaków ochotników, samorządowców oraz mieszkańców Sompolna przed pomnik „Poległym za Ojczyznę”.
Na początku tej części uroczystości Sompoleńska Orkiestra Dęta wykonała hymn Polski, po nim został zaprezentowany spektakl słowno-muzyczny przygotowany przez Miejsko Gminy Ośrodek Kultury. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Sompolno  Roman Bednarek, przypominając jak ważny i niezwykły jest to dzień.

 Kolejnym punktem uroczystości było złożenie wiązanek  pod pomnikiem “Poległych za Ojczyznę”. Kwiaty złożyli przedstawiciele samorządowi, przedstawiciele OSP, dyrektorzy szkół, kombatanci, przedstawiciele mieszkańców.

Na zakończenie uroczystości o godzinie 12 przez wszystkich zgromadzonych został odśpiewany Hymn Polski w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

asdasd

1 0

Piękna uroczystość i wspaniałe wystepy 08:50, 21.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© sompolno24.pl | Prawa zastrzeżone