Zamknij

Zawody o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego.

18:42, 17.09.2018 | M.B
Skomentuj

W niedzielę 16 września odbyły się na kanale licheńskim Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego.

W zawodach wzięło udział  57 wędkarzy, wśród nich pięć pań i dziewięciu juniorów. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: senior mężczyźni, senior kobiety i junior.  Wędkarze łapali ryby metodą spławikową lub gruntową.  W kategorii seniorów zabroniony był połów uklei. Po 3,5 godzinach zmagań wędkarskich komisja sędziowska przystąpiła do ważenia ryb na stanowiskach wędkarskich oraz podsumowania wyników. W międzyczasie uczestnicy zmagań wędkarskich mogli posilić się pysznym jedzeniem i podsumować zawody. Przed ogłoszeniem wyników Pan Janusz Stankiewicz podziękował za sportową walkę wędkarzom i  osobom, które zaangażowały się w organizację zawodów. Następnie główny sędzia zawodów Pan Marek Wiśniewski pogratulował zawodnikom i  ogłosił wynki zmagań wędkarskich.

Zwycięzcą zawodów w kategorii seniorów został Tomasz Tomczak z wynikiem 10900pkt, II miejsce zajął Mariusz Szymański -10630 pkt, III miejsce Krystian Gikiewicz -8830 pkt. W kategorii juniorów zwyciężył Patryk Janicki -7790pkt, II miejsce zajął Mateusz Sławiński -3810pkt, III miejsce Kacper Śniegowski -3270 pkt. W kategorii kobiet zwyciężyła Monika Tomczak -4600pkt, II miejsce zajęła Marta Kuć - 4370pkt, III miejsce Justyna Marciniak- 3650pkt.

Puchary i nagrody dla najlepszych wędkarzy wręczył Przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego- Pan Janusz Stankiewicz wraz z organizatorami i sponsorami. W imieniu organizatorów i zawodników prezes Koła Nr 8 w Sompolnie Pan Jacek Sławiński wręczył statuetkę i  podziękowania Panu Januszowi Stankiewiczowi za ufundowane nagrody i puchary.