Zamknij
REKLAMA

Biało-czerwony rajd rowerowy.

13:11, 09.09.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę odbył się ”Biało-czerwony rajd rowerowy” organizowany przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sompolnie, przy współudziale Burmistrza Miasta Sompolno Romana Bednarka.

Przed rozpoczęciem rajdu Komendant Komisariatu Policji w Sompolnie Grzegorz Banasiak oraz dzielnicowy Sompolna Krzysztof Skoczylas przypomnieli wszystkim uczestnikom zasady bezpiecznego poruszania się rowerem. Następnie wraz z Burmistrzem Miasta Romanem Bednarkiem rozdali elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność rowerzystów oraz pieszych.

Na trasę  ok. 30 kilometrowego rajdu wyruszyło około 250 miłośników dwóch kółek, wielu w biało-czerwonych barwach. Trasa tegorocznego rajdu przebiegała przez miejscowości: Sompolno-Wymysłowo-Kolonia Wierzbie- Wierzbie-Mąkolno-Siedliska-Radowo-Zdrojki-Biele-Sompolno. Po przejechaniu 18 km w Radowie cykliści  zatrzymali się na odpoczynek.

Podczas postoju dla uczestników odbyło się kilka atrakcji. Pierwszą z nich było czytanie fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego przez przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Biblioteki Miejskiej  w Sompolnie w ramach narodowego czytania.  Następnie  można było zjeść pożywną grochówkę, napić się wody i nabrać sił na dalszą część rajdu. Na zakończenie postoju wśród wszystkich uczestników, rozlosowano nagrodę – rower – ufundowaną  przez Burmistrza Miasta Sompolno.  Szczęście uśmiechnęło się do  Pana Łukasza z Kolonii Wierzbie. Trasę rajdu zabezpieczali druhowie OSP Racięcice i  OSP Mostki oraz Policjanci z  Komisariatu w Sompolnie i Wydziału Ruchu Drogowego w Koninie. Cały rajd poprowadził z humorem i super komentarzem Andrzej Prętnicki.

 

.

(M.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© sompolno24.pl | Prawa zastrzeżone